Od swojej premiery w 2011 r., kwarcowa kolekcja True Thinline stale się powiększa. W zegarkach z tej serii bez zmian pozostaje jedynie bardzo płaska, ceramiczna koperta (grubość ok. 5 mm), która tworzy świetną oprawę dla nowych, czasem szalonych pomysłów projektantów. Organiczny kształt był prawdopodobnie jednym z powodów, dla których to właśnie linia Rado True Thinline została wybrana w 2017 r. jako podstawa wspólnego projektu marki Rado z Grandi Giardini Italiani, organizacją dbającą o dziedzictwo kulturowe najpiękniejszych, włoskich ogrodów (Grandi Giardini Italiani opiekuje się 135 historycznymi ogrodami, które co roku odwiedza ponad 8 milionów turystów). Tak powstał zegarek True Thinline Nature Leaf, który zapowiadał nową, specjalną serię inspirowaną naturą. A zatem, gdy w 2021 r. firma Rado nawiązała współpracę z organizacją Great Gardens of the World (zajmuje się popularyzowaniem wiedzy na temat historycznych i współczesnych ogrodów na całym świecie, często projektowanych przez cenionych architektów krajobrazu) pojawiły się kolejne trzy modele.

Tym razem Rado True Thinline x Great Gardens of the World jest inspirowany porami roku, dlatego na rynek trafią zegarki w czterech kolorach kojarzących się z każdym z sezonów. I tak, wiosnę symbolizuje jasny róż, lato – słoneczny żółcień, jesień – oliwkowa zieleń, a zimę – biel. Zegarki z serii Rado True Thinline x Great Gardens of the World różnią się nie tylko kolorami, lecz także wzorem na fasetowanym szafirowym szkle.
Pierwszy z modeli, jest inspirowany wiosną i ma szkło fasetowane w taki sposób, że wzór na nim przypomina kwiat symbolizujący odradzającą się naturę. Z kolei na minimalistycznej tarczy widać jedynie subtelne przejścia kolorystyczne od srebrnoszarego po jasny róż (w kolorze szarym jest logo marki Rado oraz napis Swiss Made, a srebrnym – rodowane wskazówki: godzinowa i minutowa). Koperta (typu monobloc) i koronka są zrobione z polerowanej ceramiki high-tech w kolorze jasnoróżowym, natomiast dekiel powstał z antyalergicznego tytanu oraz szafirowego szkła. Na szklanym deklu jest widoczny napis informujący o tym, że zegarek powstał we współpracy z Great Garden of the World oraz nazwa modelu (w tym przypadku: Chapter 4, ponieważ to czwarty zegarek z tej wspólnej serii). Podobnie jak w poprzednich zegarkach z serii True Thinline x Great Gardens of the World, obudowa ma średnicę 39 mm (wodoszczelność do 30 m). W tym samym, jasnoróżowym odcieniu jest ceramiczna bransoleta, składająca się z trzech rzędów ogniw: wąskich po bokach i szerokich w środku, i zakończona trzyczęściowym, tytanowym zapięciem. Kolejny zegarek, tj. Chapter 5, symbolizuje lato, więc jego kolorystyka jest dużo odważniejsza. Tutaj dominuje słoneczna żółcień przełamana srebrnoszarymi akcentami na tarczy. W tej wersji, fasetowany wzór na szkle przypomina rozchodzące się promienie słoneczne. Pozostałe dwa modele mają bardziej stonowaną kolorystykę: Chapter 6, czyli wersja „jesienna”, otrzymał oliwkowozieloną kopertę i bransoletę, a wzór na fasetowanym szkle przypomina kojarzony z jesienią liść. Ostatni model, czyli Chapter 7 symbolizuje zimę, dlatego większość elementów jest w kolorze śnieżnobiałym, a fasety szafirowego szkła nad tarczą układają się w płatek śniegu.
Osoby, którym podobają się wszystkie modele z tej serii, mogą kupić cały zestaw tj. cztery zegarki, które są oferowane w eleganckim pudełku kolekcjonerskim (seria limitowana do 150 sztuk).